موتورشویی خودرو

موتور خودرو، قلب تپنده این اسب آهنی است که هر لحظه به هرکجا که بخواهیم، ما را می‌برد. موتور یک اتوموبیل مهم‌ترین قسمت آن به شمار می‌رود که در صورت خرابی، قوای محرکه‌ای نیز در کار نخواهد بود… بدین جهت بسیاری از افراد هر چند وقت یک‌بار به تمیزی و نظافت موتور می‌پردازند. تمیزی سطح خارجی موتور یک ضرورت است! هنگامی که چربی و جرم فراوان، انجین و ادوات پیرامون آن را در برگرفته باشد، مانند پوششی ضخیم، مانع دفع مناسب حرارت می‌گردد که موجب بالا رفتن استهلاک موتور شده و صاحب خودرو را متحمل مخارج بیشتری خواهد کرد.

مزایا و معایب موتورشویی خودرو

روشویی و توشویی خودرو باعث تمیز شدن و طراوت آن می شود. اما باید توجه داشت که شیوه های شست و شو ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد به خصوص اگر قطعه ای که قصد تمیز کردن و یا شست و شوی آن را دارید بسیار مهم و اصلی ترین بخش خودرو باشد زیرا ممکن است در عوض نتایج جبران ناپذیری را به جا بگذارد.

در مقابل، شستن موتور خودرو باید با دقت بسیار بالایی انجام شود و همچنین شست و شوی موتور با آب انجام نشود. به دلیل وجود قطعات الکترونیکی موجود در موتور خودرو، شست و شوی موتور می بایست به دقت و همچنین با بخار و یا باد انجام شود تا صدمه ای به موتور خودرو وارد نشود.
موتور شویی خودرو اگرچه به تمیزی و سلامت موتور کمک میکند، اما در صورتی که طبق اصول انجام نشود، صدمات جبران ناپذیری را در بر خواهد داشت.ممکن است به نظر برسد موتورشویی خودرو برای عملکرد بهینه آن بسیار لازم و حیاتی هست. یک موتور خودرو تمیز باعث می شود که یک خودروی کارکرده نوتر و زیباتر بنظر برسد.