سرامیک خودرو

در یک دهه اخیر با ورود فناوری‌های حوزه نانو به صنایع مختلف، متخصصان به جای رفع خط و خش و لکه‌های بدنه خودرو‌ها، بر روی بالا بردن مقاومت و ایجاد لایه‌های محافظتی برای قطعات اتومبیل تمرکز کردند؛ از این رو امروزه شاهد شوینده‌ها و مواد مراقبتی جدیدی هستیم که قادرند با تکیه بر فناوری‌های نانوتکنولوژی، از بدنه اتومبیل در برابر مواد خارجی محافظت کنند. یکی از محبوب‌ترین مواد محافظتی که در چندی پیش به بازار‌های کشور راه یافت، پوشش نانو سرامیک یا گلس کوتینگ است.

بدنه خودرو از زمانی که داخل کارخانه تولید و نصب می شود و خودرو به انبار منتقل می شود، تا زمانی که خودرو به دلیل عمر زیاد کاراییش را از دست می دهد، به طور مداوم در هنگام استفاده در معرض نور خورشید و هوای آزاد قرار میگیرد. نور خورشید به خاطر اشعه های فرابنفشی که ساطع می کند و همچنین هوای آزاد که معمولا در محیط های شهری با دوده و در محیط های بین شهری ممکن است با گرد و غبار همراه باشد با برخورد به سطح خودرو می تواند باعث رنگ پریدگی، کدر شدن رنگ خودرو و در شرایط وخیم تر باعث خط و خش و خوردگی خودرو می شود.

به همین دلیل برای جلوگیری از این موارد بر روی سطح خودرو لایه محافظ می توان کشید که علاوه بر جلا دادن به رنگ خودرو، باعث حفظ رنگ و جلوگیری از رنگ پریدگی خودرو شود.

پوشش نانو سرامیک در واقع پوششی بسیار مقاوم و محکم است که بدنه اتومبیل را می‌تواند در برابر مواد خارجی مانند آب باران یا لکه‌های نوشیدنی‌ها محافظت کند و از بوجود آمدن لکه و کدری بر روی بدنه خودرو جلوگیری کند. پوشش نانو سرامیک یا گلس کوتینگ، پوششی مانند شیشه است و به دلیل شفافیت آن ظاهر اتومبیل شما را تغییر نمی‌دهد؛ از طرفی پوشش‌های نانو سرامیک یا گلس کوتینگ به شکلی قطر لایه پوششی رنگ خودرو شما را افزایش می‌دهد و به همین دلیل این پوشش‌ها قادر هستند که از رنگ بدنه خودرو شما در برابر خط و خش‌های سطحی جلوگیری کنند.