روشویی بدنه خودرو

با ورود به عرصه استفاده از خودروها و لوازم نقلیه، بحث شست و شو و نگه داری از آنها هم مطرح شده است. برای اینکه خودرو همیشه سرپا باقی بماند، علاوه بر رعایت اصول رانندگی و تعویض قطعات، روشویی خودرو نیز بسیار پراهمیت است؛ زیرا ذرات معلق در هوا، گرد و غبار، دوده، باران، برف و … می تواند به بدنه خودرو صدمه زده و باعث خوردگی خودرو و از شکل افتادن آن شود.

همچنین در صورتی که شخص برای واکس و پولیش و یا سرامیک خودرو مراجعه کند، قدم اول روشویی خودرو است تا بدنه خودرو از هرگونه آلودگی پاک شود.

به همین دلیل است که روشویی خودرو بسیار پر اهمیت می باشد. حال در صورتی که فرد از دانش کافی جهت روشویی خودرو برخوردار باشد می تواند با رعایت اصول، خودرو را خودش بشوید و یا اینکه با مراجعه به کارواش از شسته شدن اصولی خودروی خود مطمئن شود تا وسیله نقلیه اش همانند روز اولی که از کارخانه خارج شده است تمیز و نو رخ بنماید.

مراحل روشویی خودرو

اگرچه روشویی خودرو به ظاهر امری بسیار آسان به نظر می رسد اما قوانین و مقرراتی باید به هنگام شستن خودرو رعایت شود تا در حین شست و شو به بدنه خودرو آسیبی وارد نشود و همچنین در مصرف مواردی چون آب صرفه جویی شود.

شرایطی که حین روشویی خودرو می بایست رعایت شوند عبارت اند از :